Težko smo pričakovali prvi teden v oktobru, saj smo praznovali Teden otroka. Ker smo se osredotočili že na naslov, smo dejavnosti izvajali skupaj in v skupinah. Prvi dan smo se odpravili v okoliške kraje na pohod. Vsaka skupina je odšla na svojo pot in pot primerni otrokovi starosti. Drugi dan smo skupaj z juršinskimi gospodinjami pekli rogljičke. Otroci so bili navdušeni, ko so lahko sami oblikovali, mešali, poskušali ter spekli rogljičke. V vrtcu smo izvedli likovne delavnice z naravnimi materiali, ki so jih otroci sami nabrali v naravi. V četrtek so bili navdušeni nad predstavo Pikine velike pustolovščine, ki so nam jo zaigrali gledališčniki iz gledališča KU – KUC. Uživali smo na kostanjevem pikniku skupaj s starši, ki smo ga organizirali v športnem parku Gabrnik. Starši in otroci so se pomerili v tekmovalnih igrah, gibalno rajalnih igral, peli smo pesmice in se sladkali z kostanji. V petek pa nas je obiskal velikan v atletiki – svetovni prvak v metanju diska Kristjan Čeh. Skupaj s športniki iz Juršincev smo se naučili pravil igranja tenisa. V trim kabinetu pa smo se razgibali skupaj s gimnastičnim klubom Ptuj. Seveda teden otroka ne bi bil enaki, če pred vrtcem ne bi postavili »tete jeseni«.

Skupaj smo se imeli dobro in preživeli čudovit teden otroka.

Pripravila: Tanja Kvar

Nekaj skupnih utrinkov skozi fotografijo: