Tako kot vsako leto, smo tudi letos praznovali slovenski tradicionalni zajtrk v vrtcu. Otroci so se zelo veselili, saj so vedeli, da ta dan dobimo obiske. Lepo sta nas pozdravila gospod ravnatelj Matej Sužnik ter župan Alojz Kaučič. V večnamenskem prostoru vrtca smo se zbrali vsi delavci vrtca in otroci vseh skupin. Čebelarji so nam predstavili njihovo delo, ki ga opravljajo s čebelicami in zaščitno opremo, ki jo potrebujejo pri svojem delu. Otroci iz Osnovne šole Juršinci so nam popestrili dogajanje s harmonikami in lepimi vižami. Zdrav zajtrk je zelo pomemben za naše zdravje, zato smo ta dan izkoristili in poskušali več jedi: med, mleko, žgance, jabolko, domači kruh. Ker pa se v vrtcu želimo veliko naučiti smo se odpravili do čebelnjaka in na kmetijo Hrga, kjer smo podrobno spoznavali izvor in nastanek naših dobrot. Srečanje smo zaključili s prelepo pesmijo ČEBELAR.

Pripravila: Tanja Kvar

(Visited 94 times, 1 visits today)