Najstarejša skupina, skupina Škrati, smo se prijazno odzvali povabilu za sodelovanje na Otroški pustni povorki na Ptuju, ki jo že tradicionalno v sodelovanju z Mestno občino Ptuj organizira Vrtec Ptuj. Otroci in vzgojiteljice smo izbrali pustno masko ZNANSTVENIK. Za odhod na to prireditev smo se pričeli pripravljati takoj po novem letu. Pogovarjali smo se o poklicu znanstvenik, se spoznali z njegovim delom in pripomočki za delo. Iz odpadne plastične embalaže in kartona smo izdelali razne laboratorijske pripomočke. Vzgojiteljice pa smo poskrbele za poslikavo srajc, ki so jih otroci prinesli od doma.

V ponedeljek, 20. 2. 2023, smo se z avtobusom odpeljali na Ptuj. Z drugimi pustnimi maskami smo se sprehodili skozi staro mestno jedro pa ob reki Dravi vse do karnevalske dvorane Campus, kjer smo zarajali z drugimi maskami ob otroški pustni glasbi. Razveselili smo se prihoda kurentov in se sladkali s ptujskimi pustnimi krofi. V karnevalski dvorani je ta dan rajalo blizu 1500 vrtčevskih otrok s spremljevalci iz vseh koncev Slovenije.

Vzgojiteljica skupine Škrati, Valerija Mlinarič

(Visited 83 times, 1 visits today)