Komaj smo vkorakali v skupino Škrati, že nas je 13.9.2023 čakala prva dogodivščina.

Pika Nogavička nas je namreč povabila, da se ji pridružimo na Pikinem festivalu v Velenju in zato smo se odločili, da jo z veseljem obiščemo.

Zjutraj smo se polni pričakovanj odpravili na veliki avtobus in nestrpno čakali, da pridemo v Velenje. Tam nas je pričakala Pika Nogavička – vodička, ki nas je popeljala po različnih prizoriščih – interaktivnih postajah; za trenutek smo se pridružili indijancem in kavbojcem ter postali tudi gusarji, ki smo se povzpeli na gusarsko ladjo. Nato je bil čas za malico in napitek. Ko smo se okrepčali, smo se udeležili še ustvarjalnih in raziskovalnih delavnic. Za konec smo seveda odšli še na igrala ter zarajali ob pesmi Pika Nogavička.

Dan pa je kar hitro minil in polni vtisov smo se odpravili na avtobus ter se vrnili v vrtec, kjer smo navdušeno pripovedovali staršem kaj vse smo doživeli.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.

Pripravila: Gabriela Čuš Kovše

(Visited 94 times, 1 visits today)